Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu został wyznaczony przez Wojewodę Wielkopolskiego jako podmiot prowadzący Szpital Tymczasowy na MTP.

 

Szpital Kliniczny Przemienia Pańskiego, kierowany przez dr hab. Szczepana Coftę,  to jedna z większych lecznic specjalistycznych w regionie, rocznie świadcząca pomoc  47 tys. pacjentów i udzielająca blisko 137 tys. porad ambulatoryjnych.

Wiodącym profilem szpitala jest leczenie chorób sercowo-naczyniowych, w swojej strukturze posiada m.in.  oddziały o profilu internistycznym, chirurgicznym, onkologicznym.

Kadra medyczna Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego to osoby o najwyższych kompetencjach, zaangażowane równocześnie w pracę akademicką.

 

Organizacja i prowadzenia szpitala tymczasowego to duże wyzwanie organizacyjne i medyczne. Dlatego też projekt wspierany jest przez Uniwersytet Medyczny, a pełnomocnikiem Wojewody ds. Szpitala tymczasowego został prof. dr hab. Andrzej Tykarski, Rektor Uniwersytetu Medycznego.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego to jedna z wiodących uczelni w Polsce, kształcąca blisko 7 tys. studentów w różnych zawodach medycznych. Jesteśmy podmiotem tworzącym dla pięciu szpitali klinicznych. Od początku pandemii aktywnie włączyliśmy się w szereg różnorakich działań na wielu płaszczyznach:

 

Szpital to nie tylko mury i sprzęt. To przede wszystkim ZESPÓŁ. Wierzymy, że kadra Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego, innych szpitali wspierających  Wielkopolski, a także duża liczba medyków i studentów, którzy zgłosili gotowość do pracy, pozwoli nam ograniczyć skutki pandemii.

 

 

 

Informacje dla Pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Tymczasowym MTP oraz ich rodzin

https://www.skpp.edu.pl/covid.html

 

Więcej o Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu

https://www.skpp.edu.pl

 

Więcej o Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

www.ump.edu.pl